Gra na komputerze czy konsoli to zajęcie, które potrafi wciągać na naprawdę długie godziny. Siedząca pozycja nie jest jednak korzystna dla kręgosłupa i układu mięśniowego pleców. Na rynku istnieją produkty, które minimalizują negatywny wpływ długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Obok ergonomicznych krzeseł, pojawiły się także specjalistyczne fotele, odpowiednio zaprojektowane z przeznaczeniem dla miłośników gier. Czy fotel dla gracza to udana inwestycja? Czy warto korzystać z takiego produktu? Zdecydowanie tak.

Design

To, co na pierwszy rzut oka budzi sympatię u gracza, to wyjątkowo atrakcyjny design. Specjalistyczny fotel dla gracza projektowany jest w ten sposób, by był nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze się prezentował. Dynamiczna linia stylistyczna i energiczne wykończenie kolorystyczne, sprawiają, że produkty te oddają charakter gier komputerowych: tempo, żywa akcja i atrakcja wizualna. Nie tylko psychicznie poprawiają komfort gry, ale także stają się elementami ozdobnymi pokoju.

Funkcjonalność, o wiele ważniejsza

Jednak stylowy wygląd nie jest najważniejszy. To, co głównie przesądza o tym, że gracz powinien posiadać specjalistyczny fotel, to fakt, że są to produkty zaprojektowane w ten sposób, by wspierały ułożenie i pracę kręgosłupa zapewniając mu amortyzację i przeciwdziałając przybieraniu niewskazanej pozycji. Fotel dla gracza ma kształt kubełkowy z wyprofilowaniem uwzględniającym linię kręgosłupa. Dzięki temu, zapewnia on graczowi stabilną i bezpieczną pozycję. Fotel dla gracza wyposażony jest także w tzw. poduszki lędźwiowe, które zmniejszają nacisk na kręgi i stanowią swoistą formę masażu kręgosłupa.

Możliwość modyfikacji

Specjalistyczny fotel dla gracza nie ma charakteru stałego. Może on zostać poddany modyfikacjom, które uwzględniają potrzeby każdej osoby, wynikające z różnej budowy ciała. Podnośniki gazowe pozwalają na dowolne sterowanie wysokością siedziska, które można także regulować w płaszczyźnie poziomej. Poduszki lędźwiowe można przesuwać zwiększając ich kąt nachylenia, tak, żeby optymalnie dopasowały się do linii kręgosłupa i stanowiły bezpieczne wsparcie dla niego. Łokietniki także podlegają regulacji zgodnie z zapotrzebowaniem.