Sesje rodzinne stają się coraz bardziej popularne. To wspaniały pomysł na pamiątkę, na przykład z okresu, kiedy kobieta była w ciąży lub zaraz po urodzeniu dziecka. Oczywiście sesje z udziałem rodzin ze starszymi dziećmi są również cudownym doświadczeniem dla jej członków. Z pewnością pozostaną w pamięci na dłużej. Jak przygotować się do sesji rodzinnej, aby była ona udana i spełniła oczekiwania klientów?

Jak zrobić udaną sesję rodzinną?

Najważniejszy jest nastrój; atmosfera jaka panuje czy to w studiu fotograficznym, czy w plenerze (jeżeli to właśnie tam są realizowane zdjęcia.) Nie może być sztywno i nudno, bo wtedy zamiast naturalnie uśmiechniętych i szczęśliwych twarzy, fotograf będzie mierzył się z niezadowolonymi minami, które na zdjęciach nie będą wyglądać dobrze. Być może dorośli będą jeszcze w stanie trochę pozować do zdjęć i udawać zadowolenie, ale w przypadku dzieci to trudna sztuka. Zatem ważne, by zabrać ze sobą takie gadżety, które naturalnie wplotą się w zdjęcia, jednocześnie zachęcając do spontanicznych interakcji, uśmiechu, zabawy. To szczególnie ważne przy zdjęciach dla rodzin z małymi dziećmi. Świetnie sprawdzą się balony czy konfetti. Ważne, by wprowadzić nastrój dobrej zabawy, by było spontanicznie, wesoło, by rodzina dosłownie zapomniała, że bierze udział w sesji zdjęciowej. Swoboda i naturalność to podstawa udanych zdjęć rodzinnych. Takich, z których potem szczęście będzie wyzierało z każdego zdjęcia.

Zdjęcia rodzinne Poznań

Zatem dobry fotograf, który przygotowuje sesję nie to tylko spec od zdjęć i ich późniejszej obróbki, ale również trochę psycholog, który potrafi stworzyć nastrój zaufania, bezpieczeństwa, relaksu. Warto zatem chwilę porozmawiać z rodziną o ich oczekiwaniach, poczuć się ze sobą swobodnie, pogadać o czymś innym niż zdjęcia. To zbuduje sympatię i zaufanie do fotografa, przed którym ludzie muszą przecież pokazać prawdziwe emocje. Do lamusa odchodzą już bowiem stylizowane zdjęcia ze sztucznie przyklejonym uśmiechem, teraz liczy się prawda i autentyczność, również na fotografiach rodzinnych.