W obecnych czasach coraz więcej rodziców ma problem z zapewnieniem komfortu swoim dzieciom przez liczne alergie. Opiekunowie stają w takiej sytuacji przed wieloma wyzwaniami oraz zdają sobie pytanie, co zrobić, by zapobiec alergiom. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest kołdra antyalergiczna dla dzieci. Jak wybrać tą najlepszą i czym się ona charakteryzuje?

Kołdra antyalergiczna dla dziecka a zwykła pościel

Każdy  rodzic dziecka z alergią zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wyeliminowanie czynników, które mogą wywołać alergię u malucha. Najczęściej są to roztocza, kurz, grzyby i inne bakterie. Te mikroorganizmy bardzo często znajdują się w tradycyjnej pościeli. Mają w niej doskonałe warunki do rozwoju, przez co z łatwością wywoływać mogą alergie. Kołdra antyalergiczna dla dzieci charakteryzuje się tym, że w niej roztocza i inne mikroorganizmy rozwijają się wolniej i znacznie gorzej. A co najważniejsze – nie przepuszcza ona ich do swojego wnętrza.

Ważne jest również, to, by kołdra antyalergiczna dla dzieci nie traciła swoich właściwości podczas prania jej w wysokich temperaturach. Niestety bez względu na to, jaką kołdrę wybierzemy nie jest ona w stanie w stu procentach zniszczyć wszystkich mikroorganizmów. Umożliwia to tylko pranie kołdry w wysokiej temperaturze. Dlatego ważne jest, by pościel antyalergiczna była do tego dostosowana.

Kołdra antyalergiczna dla dzieci całoroczna czy sezonowa?

Zanim zdecydujemy się na zakupienie pościeli antyalergicznej, warto zastanowić się czy lepiej wybrać jedną kołdrę, która będzie służyć nam przez cały sezon, czy może dwie – na sezon jesienno-zimowy i wiosenno-letni. Przy obu tych rozwiązaniach należy wykazać ich wady i zalety. Najlepiej zakupić kołdry całoroczne, które składają się z dwóch warstw, które można ze sobą spiąć. Warto również pamiętać, że jeśli kupujemy kołdrę antyalergiczną dla dzieci to trzeba będzie ją prać. Trzeba w związku z tym sprawdzić, jaki czas schnięcia podaje nam producent. Jest to ważne szczególnie przy pościeli zimowej.