Dla maluchów zawsze należy kupować rzeczy najwyższej jakości. Odnosi się to również do tekstyliów,  których na co dzień używając dzieci. Wbrew pozorom jest tego sporo, od małego są to bowiem otulacze i kocyki, pościel do wózka, a także pościele do łóżeczka. Czym kierować się, wybierając te wszystkie tekstylia? Poniżej krótki poradnik dla wszystkich mam, chcących zapewnić jak najwyższy komfort spania swoim dzieciom.

Pościel z kory dla dzieci czy może z polaru. Jaką wybrać?

Chociaż bardzo wiele mam kieruje się aspektami wizualnymi pościeli, czyli jednym słowem decyduje wzór na tkaninie, tak naprawdę zupełnie coś innego powinno być decydującym czynnikiem. Najważniejsza jest bowiem jakość tkaniny, z której została uszyta pościel. Najlepsza będzie pościel z kory dla dzieci. Absolutnie należy się wystrzegać pościeli z materiałów sztucznych, takich jak na przykład poliester. Im bardziej naturalna tkanina, z której została uszyta pościel, tym przyjemniej się pod nią śpi. Chodzi tylko o miły dla skóry dotyk, ale również o właściwości termoregulacyjne. Ważne jest zatem to, aby w chłodne dni pod pościelą było ciepło, a w dni ciepłe – by pościel przyjemnie chłodziła. Jak zatem widać aspekt wizualny nie powinien być na pierwszym miejscu.

Pościel na lato oraz na zimę

Warto pomyśleć również o zakupie różnych kompletów w zależności od pory roku. Trochę cieplejsza bawełniana pościel na jesień i zimę, cieńsza bawełniana pościel na wiosnę i lato. Poza tym należy zwrócić również uwagę na jeszcze jeden aspekt – czy tkanina bawełniana, którą wykorzystano do uszycia pościeli, ma specjalne certyfikaty określające, że jest ona bezpieczna dla dzieci. Przy uprawie bawełny stosuje się tak wiele pestycydów oraz innych nawozów, a na etapie wytwarzania tkaniny, stosuje się bardzo wiele chemikaliów do farbowania. Warto zatem wybierać tkaniny uszyte z bawełny z upraw ekologicznych, najlepiej w kolorze białym. Będą one najbezpieczniejsze dla wrażliwej skóry dziecka. Jeżeli weźmie się te aspekty pod uwagę podczas wyboru pościeli, z pewnością kupi się dobry produkt.