Ochraniacz na materac – dla niektórych konieczność, dla innych zbędny gadżet. Ma on w sobie jednak wiele zalet, zwłaszcza z myślą o dzieciach. Wypadek na łóżku może zdarzyć się każdemu, a taki ochraniacz ułatwi poradzenie sobie z każdym jego rodzajem. Dlaczego warto wyposażyć łóżko dziecięce w ochraniacz na materac?

OCHRANIACZ NA MATERAC – ŻADNA PLAMA NIE JEST MU STRASZNA

Materac niestety kiepsko radzi sobie z plamami. Bardzo szybko je wchłania, przez co nie idzie ich wyprać w stu procentach. Nie dość, że później nie wygląda to zbyt estetycznie, to dodatkowo materac jest narażony na szybszy rozwój bakterii i drobnoustrojów. Dlatego tak niezawodny może się okazać ochraniacz na materac! Każde rozlanie mleka, soku, przesiąknięcie pieluszki czy popuszczenie przez starsze dziecko (które nie nosi już pieluchy) nie jest już tak dużym problemem. Tym właśnie jest ochraniacz na materac – pozwala na lepsze i sprawniejsze utrzymywanie czystości łóżka. Każdy rodzic na pewno to doceni.

ZALETY OCHRANIACZA NA MATERAC

Ochraniacz na materac posiada wiele zalet. Jest on przede wszystkim wodoodporny – zatrzymuje każdy płyn, żeby nie dostał się do wnętrza materaca i go na zawsze zabrudził. Zapewnia wysoki komfort podczas snu i wypoczynku dzięki specjalnym włóknom, które pozwalają na jego pełną oddychalność. Z łatwością się go też czyści – nie potrzebuje specjalnych środków, wystarczy proszek do prana. Tak samo łatwo się go ściąga i zakłada, co zawdzięcza wszytym na rogach gumkom.

 

Nie ma lepszej ochrony przed przemakaniem. Dzięki ochraniaczowi ani rodzic, ani maluch nie musi się przejmować, że ubrudzi materac zostawiając trudną do sprania plamę. Każdy, kto posiada małe dzieci powinien się w taki ochraniacz zaopatrzyć.