Majówka zbliża się wielkimi krokami. Ten długi weekend to jeden z ulubionych momentów w roku wielu osób. Część z nich spędza go w domu, odpoczywając i spędzając czas z bliskimi, natomiast pozostali decydują się na wiosenne wyjazdy i urlop poza domem.

ROZWÓJ TURYSTYKI SPRZYJA MAJOWYM WYJAZDOM

Współczesna infrastruktura turystyczna daje wczasowiczom ogromne możliwości. Prawie w każdej miejscowości w Polsce można znaleźć hotel, pensjonat lub pokój do wynajęcia. Turystyka szczególnie rozwinięta jest w najatrakcyjniejszych rejonach: nad morzem, w okolicach jezior, w górach oraz w miastach, mogących pochwalić się dużą liczbą atrakcji.

GDZIE NAJLEPIEJ WYBRAĆ SIĘ NA MAJOWY URLOP?

Weekend majowy zbiega się w czasie z rozkwitem pięknej wiosny, dlatego większość urlopowiczów decyduje się spędzić go na łonie natury. Dużą popularnością cieszą się domki kempingowe nad jeziorem. Bliskość wody, lasów, miejsc dogodnych do aktywnego spędzania czasu (boisk do siatkówki, ścieżek rowerowych i spacerowych, kąpielisk) oraz udanego relaksu przyciągają turystów nawet z najdalszych rejonów kraju.

MAJÓWKA NAD JEZIOREM

Nasz kraj słynie z wielu pięknych jezior. Znajdziemy je nie tylko na Mazurach – również w innych regionach Polski. Każde z nich cechuje się malowniczymi widokami i ciekawą infrastrukturą w okolicy – bardziej rozwiniętą (dla tych, którzy lubią deptaki, sklepiki z pamiątkami i gofry ze owocami) oraz mniej rozbudowaną, spokojniejszą, gdzie jedyne hałasy to śpiewy ptaków i szum wody. Wynajęcie domku kempingowego w takim miejscu gwarantuje świetnie spędzony czas i solidny odpoczynek.

DOMKI KEMPINGOWE NAD JEZIOREM

Domki zazwyczaj są komfortowo wyposażone, mają łazienki i kuchnie oraz od jednej do kliku sypialni. Wielu z nim nie brakuje tarasów lub balkonów, tak by móc spędzić miły wieczór na zewnątrz lub rozpalić grilla. Bliskie sąsiedztwo jeziora, łąk i lasów gwarantuje brak nudy. Właściciele domków częstą prowadzą również wypożyczalnie rowerów, kijków do nordic-walking, rowerów wodnych czy kajaków. Majówka to świetny czas by nacieszyć się budzącą się do życia naturą. Warto z tego skorzystać, oderwać się od miejskiej dżungli by samemu poczuć nadchodzące lato.