Przygotowując się do narodzin dziecka nie można zapomnieć o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną pościel. Noworodek przesypia większość doby, więc ważne jest, aby zapewnić mu wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Producent pościeli oferuje szeroki wybór modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pościel dla niemowląt powinna wyróżniać się miękkim oraz przyjemny w dotyku materiałem. Wrażliwa i delikatna skóra dziecka narażona jest na podrażnienia. Właśnie dlatego lepiej zrezygnować z sztucznych tkanin, które będą szkodzić zdrowiu maluszka.

Wysokojakościowy materiał

Hurtownia pościeli to miejsce, gdzie można znaleźć produkty wykonane z solidnych oraz atestowanych materiałów. Wybierając pościel dla niemowlaka należy kierować się przede wszystkim jakością tkanin. Najlepszą opcją są produkty wykonane ze stuprocentowej bawełny. Warto sprawdzić, czy w składzie nie znajdują się żadne domieszki syntetyków. Istotnym jest również to, aby wyprawka dla noworodka nie uczulała. Zapewni to pościel antyalergiczna dla dzieci wykonana z tkanin naturalnych.

Trzeba zwrócić również uwagę na praktyczność. Pościel zwykle prana jest w wysokich temperaturach. Właśnie dlatego ważne jest, aby była ona odporna na różnego typu uszkodzenia, które mogłyby wynikać z częstego prania.

Dobór rozmiaru

Pościel powinna posiadać wymiary zgodne z posiadanym łóżeczkiem. Nie może być ona zbyt duża, ani zbyt mała, gdyż wpływa to na wygodę użytkowania. Na szczęście wybór nie powinien stanowić większego problemu. Zwykle dostępnych jest kilka podstawowych rozmiarów, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego szuka.

Ciekawym wariantem są również komplety, które dodatkowo posiadają np. prześcieradło, ochraniacze na łóżeczko, czy też inne przydatne elementy. Oczywiście nie każdy rodzic korzysta z dodatkowych gadżetów, więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Warto jednak pamiętać, że ochraniacze zapobiegają włożeniu rączki, czy też nóżki między szczebelki. Niemowlaki, które zaczynają migrować po łóżeczku, mogą zrobić sobie krzywdę, więc warto zabezpieczyć każdy jego element.