Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Jest to istotne wydarzenie religijne, jednak według tradycji, goście nie przychodzą tego dnia z pustymi rękami. Dziecku należy bowiem kupić ciekawy prezent!

Jakie prezenty komunijne wybierać?

Oczywiście pierwszą rzeczą jaka jest do wyboru – szczególnie dla Rodziców Chrzestnych – jest zakup medalika,  w tym wypadku złotego. Zazwyczaj jest to prezent od Chrzestnej. Natomiast Ojciec Chrzestny kupić może zegarek. Jest to prezent ponadczasowy, zawsze aktualny, a szeroki wybór zegarków tradycyjnych, jak i nowoczesnych na pewno ułatwi zakup. Oczywiście trzeba tutaj kierować się preferencjami dziecka: dziewczynki zazwyczaj wolą modele klasyczne, a chłopcy elektroniczne – z dużą ilością funkcji. Najważniejsze jest to, że lata mijają, a dzieci nadal lubią dostawać zegarki – dlatego zawsze będzie to pomysł trafiony. Ważne jest, by tego rodzaju upominki posiadały należytą oprawę. Wybierać więc trzeba do nich eleganckie pudełka prezentowe, które pomogą podkreślić wagę sytuacji. Świetnym prezentem komunijnym, także i w tym roku, będzie również rower. Goście bardziej odważni mogą zdecydować się zaś na wykupienie dziecku nauki jazdy na koniu, czy kilkudniowego, wakacyjnego obozu.

Prezenty elektroniczne

Od kilku lat coraz modniejsze stają się prezenty elektroniczne, a najczęściej wybierane są:

– Aparat fotograficzny – który daje dziecku możliwość elektronicznego zapisywania otaczającego go świata. Jest to świetna zabawa, która jednocześnie pobudza kreatywność, a czasem budzi prawdziwą pasję na długie lata.

– Smartfon – Pierwsza Komunia to bardzo dobry czas na podarowanie dziecku pierwszego telefonu. Można wybrać mu model kolorowy, z wieloma ciekawymi funkcjami.

Tablet – jest to sprzęt lekki, mobilny, a pozwalający na wykonywanie wielu czynności. Co ważne, obecnie coraz częściej przydaje się on również w szkole oraz domowej nauce.

Każdy z tych gadżetów dobrze jest włożyć w ładne pudełko na prezent, którego otwieranie będzie dla dziecka prawdziwą frajdą, gdyż kryjąca się w środku niespodzianka sprawi mu prawdziwą radość.