Trampolina ogrodowa to znakomity pomysł na prezent z okazji Komunii Świętej. Jest to nie tylko źródło wspaniałej rozrywki, ale również sposób na poprawę kondycji, czy też wydolności organizmu. Podczas zakupu powinniśmy kierować się przede wszystkim wysoką jakością. To ona warunkuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a także sprawia, że trampolina niezawodnie posłuży przez długie lata.

Jaki rozmiar wybrać?

Trampolina do ogrodu musi być przede wszystkim dostosowana do potrzeb najmłodszych. Lepiej nie kupować typowego modelu sportowego, który ma zwykle niewielką średnicę. Najlepiej sprawdzi się trampolina o średnicy 80-160 cm. Warto również zwrócić uwagę na maksymalny udźwig, który nie powinien być mniejszy niż 100 kg. Trzeba uwzględnić również to, czy dziecko będzie skakać samodzielnie.

Z siatką czy bez?

Siatka zabezpiecza użytkowników przed tym, aby nie spadli oni poza trampolinę. Dzięki niej zabawa może przebiegać beztrosko. Nawet, jeśli dziecko skoczyłoby nieprawidłowo, to po prostu odbije się od siatki.

Trampoliny bez siatki dedykowane są raczej starszym dzieciom lub dorosłym. Najmłodsi mogą zrobić sobie krzywdę podczas zabawy. Przed zakupem należy sprawdzić, czy siatka wykonana jest z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa. Oczywiście w razie jej zerwania można wymienić ją na nową.

Nie bez znaczenia jest również wysokość siatki. Wszystko zależy od tego, jaki silne wybicie zapewniają sprężyny. Zwykle im większa średnica pola do skakania, tym wyższa siatka.

Sposób mocowania siatki

Trampolina z ringiem zapewnia ogromną frajdę, jeśli jej konstrukcja jest stabilna i niezawodna. Jeśli postawimy na zakup modelu wyposażonego w siatkę, musimy jeszcze zdecydować, czy będzie ona mocowana od strony wewnętrznej, czy zewnętrznej.

Siatka mocowana wewnętrznie zmniejsza nieco przestrzeń do zabawy, jednak daje ona najwyższy poziom ochrony. Jest to zabezpieczenie nie tylko przed upadkiem, ale również skaleczeniem np. słupkami, czy też sprężynami.

Siatka mocowana zewnętrznie nie odbiera nam miejsca do skakania. Zapewnia ona wysoki poziom swobody, jednak nie jest to najlepsza opcja dla kilkuletnich dzieci. Nie chroni ona przed kontuzją spowodowaną np. uderzeniem w elementy konstrukcyjne.