Coraz częściej można spotkać trampolinę w przydomowym ogrodzie. Stał się to sprzęt, na który może pozwolić sobie większość osób. Za kilkaset złotych można zakupić model, który będzie solidny oraz wytrzymały. Przyjęło się, że taka zabawa dedykowana jest głównie dzieciom, jednak to nic bardziej mylnego. Trampolina ogrodowa będzie również idealna dla dorosłych. Zapewnia ona świetną zabawę, a także pozwala zgubić zbędne kilogramy. Jaki model wybrać?

Optymalny rozmiar

Oczywistym jest, że osoba dorosła potrzebuje trampoliny ogrodowej, która będzie zapewniać nieco większy udźwig, niż modele dedykowane dzieciom. Warto zwrócić uwagę również na jakość stelażu. Powinien on składać się z relatywnie grubych oraz odpornych na uszkodzenia rurek. Wszystko po to, aby trampolina nie połamała się nawet podczas intensywnego użytkowania. Ponadto musi ona pozostać w stałym położeniu, niezależnie od okoliczności. Nie może ona ruszać się przy każdym skoku, gdyż sprawia to, że użytkownik nie czuje się stabilnie i bezpiecznie.

Wysoka funkcjonalność

Największą popularnością cieszą się modele, które posiadają siatkę. Siatka do trampoliny są najlepsze dla dzieci, które nie mają jeszcze wyćwiczonej koordynacji ruchowej i mogą spaść z trampoliny na ziemię. Osoby dorosłe mogą pozwolić sobie na więcej. Trampolina bez siatki pozwoli na swobodne wskakiwanie oraz zeskakiwanie. Umożliwia również tworzenie prawdziwych akrobacji. Użytkownicy, którzy obawiają się takie rozwiązania mogą zdecydować się na model z siatką, a po czasie zdemontować go.

Szereg korzyści

Skakanie na trampolinie można porównać do treningu kardio. Jest to gimnastyka, która daje ogromną ilość frajdy. Przez chwilę można poczuć się, jak dziecko. Takie ćwiczenie wzmacnia mięśnie, a jednocześnie nie obciąża stawów. Podnosi się kondycja oraz wydolność organizmu, co przekłada się na lepsza funkcjonowanie narządów. Wspomaga to również pracę serca i krążenie krwi. Trening na świeżym powietrzu przyczynia się również do poprawy odporności. Korzyści wynikających ze skakania na trampolinie ogrodowej jest o wiele więcej.