Wakacje pod namiotem to jeden z najstarszych form spędzania wolnego czasu. Do dzisiaj ma ogromną rzeszę zwolenników, ale też i przeciwników. Wielbiciele campingów zachwalają bliskość z naturą, przeciwnicy zaś narzekają na brak toalety i walkę z owadami. To, do której grupy się zaliczamy, przekonamy się dopiero wtedy, kiedy faktycznie pójdziemy pod namiot. Jakie są wady i zalety campingu? Zapraszamy do lektury!

CAMPING – ZALETY

Niewątpliwą zaletą wakacji pod namiotem jest ich niski koszt. Nie trzeba rezerwować zawczasu miejsce w hotelu czy domku letniskowym, będąc tym samym uzależnionym od wolnych terminów. To Ty wyznaczasz sobie jaki chcesz termin i miejsce w jakim chcesz spędzić czas wolny. Wystarczy spakować namiot z resztą rzeczy i w drogę! Ku przygodzie! Camping to też oddalenie się od zgiełku miasta i cieszenie się łonem natury. Całkowity spokój, brak szkodliwych spalin i konieczności patrzenia non stop na zegarek… Raj! Wakacje pod namiotem z rodziną są również okazją do zbliżenia się i nauczenia dzieci przydatnych czynności, np. przygotowanie ogniska, grillowania czy rozbicia namiotu. Nie dość, że się usamodzielnią w pewnych kwestiach, to jeszcze docenią uroki matki natury.

Camping to także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zamiast się wylegiwać na plaży, można się wybrać na spacer do lasu, zagrać w gry zespołowe takie jak siatkówka, piłka nożna czy badminton. Człowiek nie jest uzależniony od wyznaczonego planu – są to wakacje na własnych zasadach i na własnych warunkach.

CAMPING – WADY

Oczywiście wakacje pod namiotem to również wyrzeczenia i trudności. Przede wszystkim trzeba zadbać o dogodne warunki, takie jak krzesła, stolik, lodówka turystyczna, naczynia, kuchenka gazowa, śpiwory… Do tego typu wypraw najlepszy będzie samochód z pojemnym bagażnikiem, żeby zapewnić sobie komfort podróży. Trzeba być przygotowanym na to, że sporą część dnia spędzi się na przygotowywaniu posiłków, czy postawieniu namiotu. Osoby, które nie przepadają za owadami, zwłaszcza komarami, mogą sobie darować taką formę wypoczynku. Tak samo jak ci, co cenią sobie porządny prysznic i czystą toaletę – tego nie uświadczysz na łonie natury… Wyprawa pod namiot jest również silnie uzależniona od pogody – trzeba mieć pewność, że będzie wtedy ciepło i słonecznie, ponieważ siedzenie w ciasnym namiocie podczas deszczu to kiepska forma spędzania wolnego czasu.

 

Wyprawa pod namiot cieszy się ogromną popularnością. Mimo swoich wad to nadal dobry i ciekawy pomysł na urlop. Rozkładanie namiotu jest dzisiaj bardzo łatwe, a specjalnych miejsc kempingowych jest na pęczki. Dlatego nie trzeba się martwić, że w razie kłopotów jest się pozostawionym samemu sobie. Warto się wybrać na camping nad jezioro, gdzie można dodatkowo sobie popływać lub połowić ryby (np. HotelMikorzyn.pl). Dlatego polecamy się zastanowić nad zaplanowaniem sobie przyszłorocznych wakacji właśnie w takiej formie!